SOCAR Fiber

Sürekli artan IP trafiği ve hızlı iletişim talebini karşılamak için 2013 yılında kurulan SOCAR Fiber, en son teknolojileri kullanarak üstün kalitede ve yüksek güvenlikli elektronik haberleşme ve şebeke servisi sağlıyor.

Dev Uzunlukta Fiber Altyapısı

SOCAR Fiber, telekomünikasyon sektöründeki küresel potansiyeli değerlendirerek her türlü elektronik haberleşme ve hızlı internet erişimi için operatörlerine omurga ağ hizmeti sunuyor. Bu misyon çerçevesinde müşteri portföyünü sürekli büyüten şirket, Türkiye’yi doğudan batıya kat eden 1.850 km uzunluğundaki fiber optik hat ile toplamda 20 il ve 67 ilçeye hizmet dağıtıyor.

Güvenli Ağ Bağlantısı

Türkiye’nin doğusundaki Gürcistan sınırından başlayıp batısındaki Yunanistan sınırında son bulan SOCAR Fiber ağının güvenliği, hat güzergahı boyunca iki ayrı kanal sistemi içerisinde, iki ayrı fiber optik kablo ile sağlanıyor. Ayrıca Azerbaycan doğal gazının Türkiye’ye ve Avrupa’ya taşınmasını sağlayarak enerji piyasasında büyük ses getiren TANAP’a bu hat üzerinden yedek fiber optik ağ desteği veriliyor.

Küresel Potansiyel

Telekomünikasyon sektöründeki küresel potansiyeli değerlendiren SOCAR Fiber iş geliştirme görüşmelerine aktif olarak devam ediyor. Şirketin önümüzdeki süreçte bölgede ve dünyada faaliyet gösteren operatörler ile diğer telekomünikasyon firmalarının servislerine, ek kapasite ve hat yedeklemesi gibi katkılar sunması bekleniyor.

Bilgi Güvenliği Politikası

Bilgi Güvenliği Politikası'nı incelemek için tıklayınız.

SOCAR Fiber, Uzak Doğu ile Avrupa arasında elektronik haberleşme pazarında güçlü, tercih edilen ve çeşitlilik oluşturacak iletişim altyapısı sağlamayı hedefliyor.