SOCAR Enerji Ticaret

Türkiye’nin en büyük özel sektör doğal gaz toptan satış portföyüne sahip olan SOCAR Enerji Ticaret, 2009 yılından beri SOCAR Türkiye’nin doğal gaz ile elektrik, ticaret ve satış faaliyetlerini yürütüyor. Piyasanın en büyük özel sektör oyuncusu olarak müşterilerine doğal gaz, elektrik ve sürdürülebilir ürün ve hizmetleri tek elden sunuyor.

Ölçülebilir Başarı

SOCAR Enerji Ticaret, ülkenin en büyük özel sektör gaz portföyü ile sınırları aşıyor. Türkiye’ye Azerbaycan üzerinden yıllık 1,7 milyar metreküp doğal gaz tedariki sağlayan şirket, 2022 yılında doğal gaz ve elektrik tedarikinde satış hacmini 17 TWh’ye çıkararak piyasadaki gücünü bir kez daha kanıtladı.

Gelecek Vadeden Çözümler

Türkiye’de yeşil sertifikalı elektrik tedarikinde önemli bir oyuncu olan SOCAR Enerji Ticaret, elektrik ve gaz kullanıcılarına yönelik toptan satış faaliyetlerini yenilikçi ve sürdürülebilir ürünlerle çeşitlendiriyor. Bu kapsamda, nihai tüketicilerin karbon ayak izlerini azaltmak ve nötrleştirmek adına yenilenebilir enerji kaynağından üretilen ve Uluslararası Yenilenebilir Enerji Sertifikası (I-REC) ile belgelendirilmiş yeşil enerji sertifikası satışlarına başladı ve I-REC ile belgelendirilmiş yeşil enerji satışıyla 2021 yılında mevcut elektrik son tüketici portföyünün %10’unu “yeşil enerji” satışı olarak gerçekleştirdi. Bunun yanı sıra SOCAR Enerji, müşterilerine sunduğu ürün yelpazesine güneş enerji sistem kurulumlarına yönelik aracılık hizmetlerini ekledi. Paydaşlarıyla ilişkilerinde enerji çözüm ortağı kimliğini benimseyen şirket, karbon nötr uygulama ve hizmetleriyle de değer zincirimizde fark yaratmaya devam ediyor.

Hedef Büyüme

SOCAR Enerji Ticaret müşteri odaklı hizmet anlayışı, portföy yönetimindeki deneyimi ve profesyonelliği ile doğal gaz ve elektrik piyasasının gelişimine katkı sağlarken, hizmet alanını sürekli genişletmeye odaklanıyor. Çevre bölgelerdeki gelişmeleri yakından takip eden şirket, Azerbaycan ve Türkiye ekonomisine ilave değer kazandıracak fırsatları değerlendirmeyi ve artan pazar payını göz önünde bulundurarak tedarik imkânlarını artırmayı hedefliyor.

Kalite ve Müşteri Memnuniyeti Politikamızı incelemek için  tıklayın.

SOCAR Enerji Ticaret, Türkiye’ye alternatif bir kaynaktan gaz getiren tek özel sektör oyuncusu olarak ülkemiz arz güvenliğine katkı sağlamaya devam ediyor.