Page Menu

Sosyal Sorumluluk

Sosyal Sorumluluk

Tüm enerjimizle toplumsal değer yaratmak, çevremize ve insanlığa fayda sunmak için çalışıyoruz. Bu alanda uluslararası standartlarla uyumlu en son teknoloji ve uygulamaları benimseyerek önemli çalışmalara imza atıyoruz.

 

İnsan

SOCAR Türkiye, evrensel değerleri temel alarak insana yatırımı esas kabul ediyor ve çalışanlarına karşı öncelikli sorumluluğu olduğu inancıyla hareket ediyor.

 

SOCAR Türkiye, riski yüksek işler grubunda emek veren çalışanlarının güvenliğini en üst düzeyde güvence altına alıyor ve üretimde çevre dostu yaklaşımları benimsiyor. Bu doğrultuda İSO’nun kalite ve çevre yönetim sistemleri ile Petkim bünyesinde 2009 yılında kurularak belgelendirilen Entegre Yönetim Sistemi içerisinde çalışmalarını yürütüyor. Gelişen teknolojileri takip ediyor, mevcut sistemde daha emniyetli ekipmanlar ve daha az tehlikeli kimyasallar ile değişim sağlayarak güvenliği en üst seviyede tutuyor.

 

Aynı zamanda çalışanlarının sürdürülebilir gelişimini hedefleyerek kişisel gelişim ve kariyer yolculuğuna azami derecede önem veriyor. Bu doğrultuda SOCAR Türkiye, kişisel ve teknik gelişim programları ile çalışanlarına sürdürülebilir bir kariyer sağlamayı hedefliyor. 2008 yılında ‘Mükemmellikte Yetkinlik’ belgesi ve 2012 yılında ‘Ulusal Kalite Başarı Ödülü’ ile SOCAR Türkiye, bu alandaki başarılı uygulamalarını sürdürüyor. Çalışanlarının sağlığı, güvenliği, sosyal ve mesleki gelişimi için yatırım yapmayı öncelikli sorumluluğu olarak gözetiyor. 

 

Çevre

SOCAR Türkiye, ülke tarihinin en büyük yatırımlarına imza atarken çevresel etkileri gözeten uygulamaları benimsiyor. İş süreçlerinde temiz ve yenilenebilir enerji kaynaklarını kullanmaya özen gösteriyor. Üstün bir teknoloji ile çevre ve insan sağlığını merkezine alan çalışmalara imza atıyor.

 

Bu çalışmalar, doğal kaynakların ve enerjinin verimli kullanımı, emisyonların sürekli izlenmesi, atıkların etkin yönetimi projeleri gibi çevresel faaliyetlerle destekleniyor. Uzun vadeli yatırımlarını uygulamaya alırken çevre ve insanı odak noktası kabul eden SOCAR Türkiye, gelecek nesillere temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmayı hedefliyor.

 

Sosyal Sorumluluk

Enerji

Türkiye’nin enerji ihtiyacına cevap verecek yatırımlara imza atmayı ilke edinen SOCAR Türkiye, enerji arzına temiz ve yenilenebilir enerji kaynaklarıyla katkıda bulunmaya özen gösteriyor. İş ortaklarına ve çevreye karşı olan sorumlulukları çerçevesinde hareket ediyor. Enerji verimliliği konusunda 2013 yılında aldığı ISO 50001 Enerji Yönetimi Sistemi Belgesi çerçevesinde belirlediği politikaları uyguluyor.

 

SOCAR Türkiye, bu doğrultuda tüm şirketlerinde enerji tüketimini azaltmak için hedefler oluştururken, daha etkin, daha sürdürülebilir enerji tüketimi için iyileştirmeler gerçekleştiriyor. Enerji verimliliği artırıcı projelere kaynak ayıran SOCAR Türkiye, enerji yönetiminde karbon ayak izini en aza indirerek çevreyi korumayı taahhüt ediyor. SOCAR Türkiye, kimya sektöründeki işletmesinde Avrupa Birliği normlarına uygun, çevre ve insan sağlığına uyumlu kaliteli ürünleri piyasaya sunuyor.

 

Social-responsibility-projects_ENG