Page Menu

SOCAR Türkiye Sosyal Medya İletişim Politikası

SOCAR Türkiye Sosyal Medya İletişim Politikası

SOCAR Türkiye ve iştiraklerinin faaliyet ve faydaları ile en son gelişmelerini anlatmak ve takip edenlerle karşılıklı iletişim içinde bulunabilmek için sosyal medya hesaplarımızı (“SOCAR Türkiye ve İştirakleri Sosyal Medya Hesapları”) oluşturduk.  Amacımız takipçilerimizle çift yönlü besleyici bir iletişim içinde olmak ve her türlü geri bildirimi birebir duymaktır.

SOCAR Türkiye ve İştirakleri Sosyal Medya Hesapları ile yer aldığımız tüm mecralarda paylaşılan gönderi, yorum ve mesajlar aşağıdaki kurallara uygun olmalıdır:

 

  • Küfür, hakaret içeren, herhangi bir etnik grubu dışlayıcı, aşağılayıcı üsluptan uzak durulmalıdır.

  • Saygı kurallarından çıkılmamalı, başka kişi ve kurumlara zarar verebilecek karalayıcı yorumlar yapılmamalıdır.

  • Tehdit ve kişisel saldırı içeren üslup kullanılmamalıdır.

  • Paylaşılan içerikten bağımsız veya sürekli aynı şeyleri tekrar eden SPAM yorumlardan uzak durulmalıdır.

  • Paylaşılan içerikten bağımsız olarak, başka bir kişi ve/veya kurumun reklamını içeren yorumlar yapılmamalıdır.

  • Milletlerin ortak değerlerine hakaret ve saldırı niteliğinde üsluplar kullanılmamalıdır.

  • Siyasal propaganda ve herhangi bir siyasi görüşü savunan fanatik üslup ve yorumlar paylaşılmamalıdır.

  • Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na aykırı kişisel veri paylaşımı içermemelidir.


SOCAR Türkiye, bu kuralların en az bir tanesine uyulmadığı takdirde gelen yorum, mesaj ve gönderilere izin vermeme ve yayınlayan kullanıcıyı yasaklama/engelleme hakkını saklı tutar.

 

Yukarıdaki kurallara uymayan yorumlar gizlenecek veya silinecek, yorumu yapan takipçi aynı davranışı devam ettirdiği takdirde yönetilen sayfa ile tüm ilişiği kesilecektir.


SOCAR Türkiye, hassas değerlere yapılan ve ‘suç’ statüsü taşıyan tüm yorumlar için hukuksal yollara başvurma hakkını saklı tutar.


SOCAR Türkiye ve İştirakleri Sosyal Medya Hesapları dışında üçüncü kişiler tarafından paylaşılan hiçbir içerikten SOCAR Türkiye sorumlu değildir.

 

Bu iletişim politikası; Facebook, Twitter, Instagram, LinkedIn ve YouTube dahil SOCAR Türkiye ve İştirakleri Sosyal Medya Hesapları’nın bulunduğu tüm sosyal medya mecraları için geçerlidir.


SOCAR Türkiye, daha önceden duyurmak ya da bir neden göstermeksizin bu hesapları değiştirme ve kapatma hakkını saklı tutar.