Haberler

Azerbaycan Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı ve SOCAR Denetleme Kurulu Başkanı, Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı ile Görüştü

Türkiye ziyaretinde bulunan Azerbaycan Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı ve SOCAR Denetim Kurulu Başkanı Mikayil Jabbarov başkanlığındaki heyet, Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile görüştü.

Azerbaycan Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı, iki ülke arasındaki üst düzey stratejik işbirliğine ve güçlü dostluk ilişkilerine değindi. Ekonomi, ticaret ve enerji alanındaki ortaklığı vurgulayarak SOCAR'ın Türkiye'deki projelerinden bahsetti. Görüşmede Jabbarov, Petkim Rüzgar Enerji Santrali'nin Türkiye'nin yenilenebilir enerji potansiyelinin artmasına ve karbon salınımının önemli ölçüde azalmasına katkı sağladığını kaydetti.

Türkiye Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, iki ülke arasındaki dostluk ve kardeşlik ilişkileri ile üst düzey ortaklığa dikkat çekerek, Türkiye-Azerbaycan işbirliğinin daha da güçlendirilmesi ve Türkiye’nin Azerbaycan'da gaz üretimini artırmaya yönelik projelerde yatırımcı olarak rol alması konusunda görüşlerini dile getirdi.

Toplantıda Azerbaycan ve Türkiye arasında enerji ve yenilenebilir enerji alanındaki fırsatlar, SOCAR'ın Türkiye'deki faaliyetlerini genişletme fırsatları ve karşılıklı işbirliği yapılabilecek konular ele alındı.

2

 

 

Diğer Haberler

SOCAR Türkiye Ar-Ge ve İnovasyon, Yapay Zekayla Proses Ekipmanlarının ...

Haberler

SOCAR Türkiye Ar-Ge ve İnovasyon A.Ş, endüstriyel İHA (İnsansız Hava Aracı) destekli çalışmalarını Berlin Teknik Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversi ...

Devamını Oku

Azerbaycan Cumhuriyeti Ekonomi Bakanı ve SOCAR Denetleme Kurulu Başkan ...

Haberler

Türkiye ziyaretinde bulunan Mikayil Jabbarov başkanlığındaki heyet, Türkiye Cumhuriyeti Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ile görüştü.

Devamını Oku

SOCAR Türkiye’ye Bakü’den Üst Düzey Ziyaret

Haberler

Azerbaycan Ekonomi Bakanı ve SOCAR Denetleme Kurulu Başkanı Mikayil Jabbarov liderliğindeki heyet, SOCAR Türkiye’ye ziyaret gerçekleştirdi.

Devamını Oku