Page Menu

Hakkımızda

Yönetim Kurulu

 • Rövnag Abdullayev_

  Rövnag ABDULLAYEV

  Yönetim Kurulu Başkanı
  Rövnag ABDULLAYEV

  Rövnag Abdullayev, Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi Altyapı ve İnşaat Mühendisliği Enstitüsü’nden mezun oldu.

  İş hayatına 1989 yılında başlayan Abdullayev, “Neft Taşları” ve “28 Mayıs” Petrol ve Gaz Üretim Departmanları ile Hazar Denizi Petrol Gaz İnşaat Tröstü’nde sırasıyla mühendis, bölüm şefi ve kıdemli mühendis olarak çalıştı. 1997 yılında tröstün direktörü olan Abdullayev, 2003 yılında Haydar Aliyev’in adını taşıyan Bakü Petrol Rafinerisi’ne direktör olarak atandı. 2005 yılından bu yana SOCAR’ın Başkanı olarak görev yapan Rövnag Abdullayev, 2020 yılından bu yana SOCAR Turkey Enerji A.Ş., Petkim Petrokimya Holding A.Ş. ve STAR Rafineri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

  2004-2008 yılları arasında Neftçi Futbol Kulübü’nün Başkanlığı’nı üstlenen Abdullayev, 2008 yılından bu yana Azerbaycan Futbol Federasyonları Birliği (AFFA) Başkanlığı’nı, 2015 yılından bu yana da Azerbaycan Judo Federasyonu Başkanlığı'nı yürütüyor. Yeni Azerbaycan Partisi üyesi olan Abdullayev, üçüncü, dördüncü ve beşinci dönemlerde Milli Meclis üyesi seçildi. Milli Meclis Doğal Kaynaklar, Enerji ve Çevre Komisyonu üyesi; İngiliz, Gürcü ve Rus parlamentoları ile ilişkiler üzerine çalışma gruplarının üyesi; Azerbaycan-Norveç parlamentolar arası çalışma grubunun başkanı olan Abdullayev, 2015 yılında Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı kararıyla “Zafer Madalyası” ile onurlandırıldı.

 • Süleyman GASİMOV_

  Süleyman GASİMOV

  Yönetim Kurulu Üyesi
  Süleyman GASİMOV

  Süleyman Gasimov, Azerbaycan Milli Ekonomi Enstitüsü’nden (bugünkü Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesi) ve Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na tabi Kamu Yönetimi Akademisi’nden mezun oldu.

  1982-1991 yılları arasında petrol ve gaz sektöründe; muhasebeci, ekonomist, baş muhasebeci vekili ve baş muhasebeci gibi çeşitli görevlerde bulundu. 1991-2003 yıllarında kariyerine Azerineft Petrol ve Gaz Üretim Departmanı’nda Hazar Denizi Petrol ve Gaz Üretim Birimi ile Offshore Petrol ve Gaz Üretim Birimi’nde baş muhasebeci olarak devam etti. 2004-2006 yıllarında, SOCAR’ın Ekonomi ve Muhasebe Bölümü Müdürü, Departman Müdür Yardımcısı ve Departman Müdürü olarak çalışan Gasimov, 2006 yılından itibaren ekonomik konulardan sorumlu Başkan Yardımcısı oldu. 2011 yılından itibaren SOCAR Turkey Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, 2012 yılından itibaren Petkim Petrokimya Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, 2014 yılından itibaren STAR Rafineri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüten Gasimov, aynı zamanda SOCAR Turkey Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu’na bağlı Denetim Komitesi Başkanı’dır.

  Ekonomi alanında doktor unvanına sahip olan Gasimov’un 15’ten fazla bilimsel makalesi bulunuyor. 2006 yılında Azerbaycan Cumhuriyeti “Taraggi (İlerleme) Madalyası” ve 2011 yılında “Shohrat (Şeref) Madalyası” ile onurlandırıldı.

 • Farrukh Gasimov

  Farrukh GASİMOV

  Yönetim Kurulu Üyesi
  Farrukh GASİMOV

  Farrukh Gasimov, Bakü Devlet Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Moskova Kamu ve Hukuk Enstitüsü’nde doktora eğitimini tamamladı.

  1985-1991 yılları arasında Bakü Kamu İdaresi ve Politik Bilimler Üniversitesi’nde öğretim görevlisi ve doçent olarak görev yaptı. Gasimov, 2006 yılından bu yana SOCAR Hukuk Departmanı Başkan Yardımcılığı ve  SOCAR Turkey Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütüyor. 2009 yılından 2020 yılına kadar Petkim Petrokimya Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, 2012 yılından 2020 yılına kadar ise STAR Rafineri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Gasimov‘un sorumlulukları arasında;  SOCAR Turkey Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu’na bağlı Risklerin Erken Tespiti Komitesi Başkanlığı ile Kurumsal Yönetim ve Sürdürülebilirlik Komitesi Üyeliği de bulunuyor.

 • Kənan Nəcəfov_

  Kenan NAJAFOV

  Yönetim Kurulu Üyesi
  Kenan NAJAFOV

  Kenan Najafov 1975'te doğdu. Bakü Devlet Üniversitesi'nden 1997'de Uluslararası Hukuk Ve Uluslararası İlişkiler, 1999'da American University Washington College of Law'da Uluslararası Ticaret Hukuku, University of Wharton School of the Pennsylvania University İşletme Bölümünden 2003 yılında mezun oldu.

  Kariyerine 1996 yılında Dünya Bankası Azerbaycan Ofisinde operasyon uzmanı olarak başladı ve 1999 yılında Baker Botts global hukuk firmasının Washington ve Bakü ofislerinde çalıştı. 2003-2008 yılları arasında BP PLC'nin Londra ve Aberdeen ofislerinde Ticari Analiz ve İş Geliştirme, EXANE BNP PARIBAS ve CITIGROUP'ta Yatırım Analisti, 2008-2012 yılları arasında CITIGROUP'ta Başkan Yardımcısı, 2012-2015 yıllarında ise NOBEL OIL şirketinde Stratejiden Sorumlu Başkan ve Genel Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. Sonraki beş yıl boyunca özel sektörle uğraştı ve 2020 yılından itibaren Azerbaycan Ekonomi Bakanlığı’nın İş Geliştirme Fonunda Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı.

  11 Ağustos 2021'de Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nın emriyle SOCAR Başkan Yardımcılığına atandı.

 • Elshad Nassirov_

  Elshad NASSIROV

  Yönetim Kurulu Üyesi
  Elshad NASSIROV

  Elshad Nassirov, Moskova Devlet Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra Moskova Akademi Enstitüsü Doğu Bilimi Bölümü’nde eğitim aldı.

  İş hayatına 1987 yılında Sovyetler Birliği Dış İşleri Bakanlığı’nda başladıktan sonra Kabul Büyükelçiliği ve Yeni Delhi Büyükelçiliği’nde görev yaptı. Azerbaycan’ın bağımsızlığını elde etmesinin ardından 1992 yılında Birleşmiş Milletler Azerbaycan Diplomatik Heyet üyesi oldu.

  1997 yılında SOCAR bünyesine katılarak Pazarlama ve Operasyon Genel Müdürü olarak görev yapmaya başlayan Nassirov, 2005 yılından itibaren SOCAR’ın Yatırım ve Pazarlama’dan Sorumlu Başkan Yardımcılığı’na atanmış olup, SOCAR’ın Gürcistan, Türkiye, Ukrayna, İsviçre, Malta ve birçok ülkede petrol ve gaz sektöründe hayata geçirdiği yatırımlardan sorumlu olarak görev yapmaktadır. Bu görevi kapsamında, Güney Gaz Koridoru ve diğer yatırım projelerinin liderliğini de yürütmüştür. Elshad Nassirov, 2020 yılından bu yana SOCAR Turkey Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütüyor. Nassirov, aynı zamanda 2004 yılından bu yana Azerbaycan Futbol Federasyonları Birliği (AFFA) Başkan Yardımcılığı’nı yürütüyor.

 • Zaur Gurbanov_

  Zaur GURBANOV

  Yönetim Kurulu Üyesi
  Zaur GURBANOV

  Zaur Gurbanov, 1982 yılında Mingeçevir'de doğdu. 2000-2005 yıllarında Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri'nde görev yaptı ve barışı koruma operasyonlarına katıldı. 2010 yılında Odlar Yurdu Üniversitesi İşletme Organizasyonu ve Yönetimi bölümünden, 2012 yılında Azerbaycan Ekonomi Üniversitesi'nden Finans alanında yüksek lisans derecesini aldı.

  Gurbanov, 2005-2010 yılları arasında çeşitli yerli ve yabancı şirketlerde görevler aldı. 2010-2020 yıllarında “Ernst & Young” uluslararası denetim ve danışmanlık firmasında üst düzey kadro, kıdemli danışman, yönetici, üst düzey yönetici ve direktör gibi üst düzey görevlerde bulundu. Bu yıllarda birçok eğitime katıldı. 2020 yılından itibaren Azerbaycan Yatırım Holding CEO Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

  Gurbanov, 11 Ağustos 2021'de Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı'nın kararıyla SOCAR Başkan Yardımcılığına atandı. Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanının kararnamesi ile “Azerbaycan Hazar Deniz Taşımacılığı” CJSC, “Azerbaijan Airlines” CJSC ve “Bakü Metropolitan” CJSC'de Denetim Kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

 • Anvar GASİMOV_

  Anvar GASİMOV

  Yönetim Kurulu Üyesi
  Anvar GASİMOV