Page Menu

Hakkımızda

Üst Yönetim

 • Zaur Gahramanov

  Zaur Gahramanov

  CEO
  Zaur Gahramanov

  Zaur Gahramanov, Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesi Uluslararası Ekonomik İlişkiler Bölümü’nden lisans ve yüksek lisans derecesiyle mezun oldu. Akademik kariyerine 2014-2016 yılları arasında The University of Chicago Booth School of Business’den (ABD) MBA derecesini alarak devam etti.

  İş hayatına, KPMG firmasında finans ve vergi departmanlarında görev alarak başlayan Gahramanov, kariyerine Ernst & Young şirketinde devam etti. 2004-2008 yılları arasında Norveç’teki Statoil şirketinde performans yönetimi ve finans alanında çalıştıktan sonra 2008 yılında SOCAR bünyesine katıldı. 2013 yılına kadar SOCAR Trading SA İsviçre’de CFO olarak görev aldı. Ardından SOCAR Azerbaycan Yatırımlar Bölümü Başkan Yardımcısı olarak atanan Gahramanov, 2016 yılından bu yana ise SOCAR Turkey Enerji A.Ş. CEO’luğu görevini yürütüyor.

  Gahramanov aynı zamanda TANAP, BOS Shelf, SOCAR Energy İsviçre ve  Neftçi Profesyonel Futbol Kulübü‘nde Yönetim Kurulu Üyesi ve Uluslararası Yatırımcılar Derneği (YASED) Başkan Vekili olarak görev yapıyor.

 • Teymur Abasguliyev

  Teymur Abasguliyev

  Mali İşler Başkanı
  Teymur Abasguliyev

  Teymur Abasguliyev, Bakü Devlet Üniversitesi Uluslararası İlişkiler ve Hukuk Bölümü’nden lisans ve yüksek lisans derecesiyle mezun oldu.

  Profesyonel çalışma hayatına 1994 yılında Stratejik ve Uluslararası Çalışmalar Merkezi’nde başladı. 1996-2013 yılları arasında PricewaterhouseCoopers’ta kıdemli müdür ve şirket ortağı olarak, merkezi ve Doğu Avrupa bölgesindeki çeşitli çok uluslu şirketlere ve yerel pazar lideri şirketlere ait projeleri yönetti.

  Abasguliyev, 2013 yılından bu yana SOCAR Turkey Enerji A.Ş.’de Grup Şirketleri Mali İşler Başkanı olarak görev yapıyor.

  Abasguliyev, 2002 yılından bu yana İngiltere’nin Yeminli Mali Müşavirler Birliği (FCCA) üyesidir.

 • Sibel Uğur

  Sibel Uğur

  İnsan Kaynakları ve Kurumsal Hizmetler Başkanı
  Sibel Uğur

  Kariyerine psikolojik danışman olarak başlayan Uğur, üç yılın ardından İnsan Kaynakları (İK) alanına geçiş yaptı. 1999 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Sürekli Eğitim Merkezi’nden İK Yönetimi Sertifikasını aldı. 2000-2005 yılları arasında Dışbank İK Müdürü, 2005-2011 yılları arasında Fortis Bank İK Direktörü, 2011- 2015 yılları arasında TEB’de Ücret ve Yan Haklar Direktörü olarak görev yaptı. İnsan kaynaklarının özellikle organizasyonel gelişim, performans yönetimi, ücretlendirme ve yan haklar ile birleşme ve satın alma alanlarında önemli projeler yönetti.

  Kariyerine 2015 yılından itibaren SOCAR Turkey Enerji A.Ş.’de sırasıyla; Ücretlendirme ve Yan Haklar Koordinatörü, Ücretlendirme ve Yan Haklar Direktörü olarak devam eden Uğur, 2019 yılında SOCAR Turkey Enerji A.Ş. İnsan Kaynakları Başkanı görevini üstlendi. Sibel Uğur, Ekim 2020’den bu yana ise İnsan Kaynakları ve Kurumsal Hizmetler Başkanı olarak görevini sürdürüyor. Aynı zamanda KİPLAS Yönetim Kurulu, SOCAR Turkey Ortak Hizmetler Yönetimi A.Ş. Yönetim Kurulu, Millenicom Yönetim Kurulu ile YASED İstihdam ve Nitelikli İşgücü Konsey Üyelikleri bulunuyor.

 • Mehmet Celal Savaş

  Mehmet Celal Savaş

  Hukuk Başkanı
  Mehmet Celal Savaş

  Mehmet Celal Savaş, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu.

  1989-1994 yılları arasında aynı fakültede asistan, 2000 yılına kadar ise serbest avukat olarak çalıştı. 2000-2006 yılları arasında BP Türkiye’de Hukuk Müşaviri olarak görev aldı. Aynı zamanda BP Türkiye’yi, Yönetim Kurulu Üyesi olarak BP Avrupa Downstream Faaliyetler Konseyi’nde temsil etti. 2006 yılında Siemens Türkiye Hukuk Baş Müşavirliği görevini, ardından Yönetim ve İcra Kurulu üyeliğini üstlendi.  2016 yılında Siemens Türkiye adına Gebze Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Üyesi oldu.

  2018 yılından bu yana SOCAR Turkey Enerji A.Ş. Hukuk Başkanı olarak görev yapan Savaş, SOCAR Türkiye grup şirketlerinin bir kısmında Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de sürdürüyor.

 • Fuad İBRAHİMOV

  Fuad İBRAHİMOV

  Gaz İş Birimi Başkanı
  Fuad İBRAHİMOV

  Fuad İbrahimov, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler fakültesinin Uluslararası İlişkiler bölümününden lisans ve Fransa’nın ESCP Business School - Energy Management programından yüksek lisans dereceleriyle mezun oldu. Daha sonra İspanya’nın IESE Business School Leadership programını başarıyla tamamladı. Kariyerine 2003 yılında Türkiye’de başlayan İbrahimov çok sayıda ticari, strateji, iş geliştirme ve yatırım alanlarında profesyonel gelişimini devam ettirdi.

  İbrahimov, Türkiye, Azerbaycan ve Birleşik Arap Emirlikleri’nde 10 yılı aşkın süre içinde farklı alanlarda çalıştıktan sonra 2017 yılında SOCAR Türkiye ailesine Petrokimya Ticaret Grup Direktörü olarak katıldı. Sonrasında petrokimya, rafineri ve holding merkezde çeşitli yönetsel görevlerde rol aldı. 2021 yılının Ekim ayı itibarıyla Gaz İş Birimindeki görevine başlamış bulunmaktadır.

 • Anar Mammadov

  Anar Mammadov

  Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanı
  Anar Mammadov

  Anar Mammadov, Azerbaycan Tıp Üniversitesi’nde tıp eğitimini tamamladıktan sonra Bakü Devlet Üniversitesi Hukuk Bölümü’nden mezun oldu. İngiltere’de College of Petroleum Studies’de petrol tedariki, lojistik ve ticaret üzerine doktora, TRIUM Global Executive MBA kapsamında işletme yüksek lisansı yaptı.

  1995-1998 yılları arasında kurucusu olduğu Avista şirketini yönetti. 1998-2007 yılları arasında Milio International’da Bölge Direktörü olarak çalıştı. 2007-2009 yılları arasında Arxiel Carbonexis şirketinde, 2009-2014 yılları arasında SOCAR Gürcistan’da, 2014-2016 yılları arasında ise SOCAR Yunanistan’da CEO olarak görev aldı. 2016 yılında Petkim Genel Müdürlüğü görevini üstlendi. Kasım 2019’da SOCAR Türkiye Rafineri ve Petrokimya İş Birimi Başkanı olarak atandı. Petrol ve enerji sektöründe 15 yılı aşkın tecrübesi bulunan Mammadov, 2018 yılında Azerbaycan Cumhurbaşkanlığı tarafından Taraggi (İlerleme) Madalyası’na layık görüldü.

 • Hakan Irgıt

  Hakan Irgıt

  Dijital Transformasyon Başkanı
  Hakan Irgıt

  Hakan Irgıt, North Texas Üniversitesi Bilgisayar Bilgi Sistemleri ve İşletme Yönetimi Bölümleri’nden mezun oldu.

  1996-2000 yılları arasında Kuzey Amerika’da Andersen Consulting firmasında Teknoloji Stratejileri ve Global İş Uygulamaları Gruplarında çalıştı. 2001- 2003 yılları arasında Accenture Enerji Grubu’nda Budapeşte, Londra ve Lahey merkezli enerji firmalarındaki dönüşüm projelerini yönetti. 2004-2008 yılları arasında Kuzey Amerika’da Accenture İş Zekası Grubu’nu yöneterek, enerji, ilaç, sigorta ve medya şirketlerine hizmet verdi. 2008 yıllında Accenture Türkiye Petrol, Gaz, Altyapı Hizmetleri, Petrokimya ve Doğal Kaynaklar Endüstrisi Grubu’nu kurdu ve 2018’e kadar Ülke Yönetici Direktörlüğü görevini üstlendi.

  Irgıt, Kasım 2018’de SOCAR Turkey Enerji A.Ş.’ye Entegrasyon Başkanı olarak katıldı. Rafineri ve Petrokimya İş Birimi ile Gaz İş Birimi’nin fonksiyon ve operasyonlarının entegrasyonundan sorumlu oldu. 2020 yılından bu yana SOCAR Turkey Enerji A.Ş.’de Dijital Transformasyon Başkanı olarak görevine devam ediyor.

 • Mikayil Yusifov

  Mikayil Yusifov

  İletişim ve Kamu İlişkileri Başkanı
  Mikayil Yusifov

  Mikayil Yusifov, Bilkent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun oldu. Macaristan’da Corvinus Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler ve Ekonomi Bölümü’nde yüksek lisansını tamamlamasının ardından, Avusturya’nın Viyana Diplomasi Akademisi’nde Avrupa ve Uluslararası İlişkiler alanında ikinci yüksek lisansını tamamladı.

  Profesyonel çalışma hayatına 2008 yılında Azerbaycan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Azerbaycan-NATO okulunda direktör olarak başladı. 2013 yılına kadar Azerbaycan Merkez Bankası’nda Protokol Şube Müdürü olarak görev yaptı. Aynı zamanda 2009-2013 yılları arasında Hazar Üniversitesi’nde Uluslararası İlişkiler, Güvenlik ve Siyaset Bilimi alanlarında Öğretim Üyesi olarak çalıştı.

  Kariyerine 2013 yılından itibaren SOCAR Turkey Enerji A.Ş.’de sırasıyla; Protokol Müdürü, Özel Kalem Müdürü ve Yönetim Ofisi Direktörü olarak devam eden Yusifov, 2018’de SOCAR Turkey Enerji A.Ş. Kurumsal Hizmetler Başkanı görevini üstlendi. Ekim 2020’den bu yana ise İletişim ve Kamu İlişkileri Başkanı olarak görevini sürdürüyor.

 • Emil Eminov

  Emil Eminov

  Portföy Yönetimi İş Birimi Başkanı
  Emil Eminov

  Emil Eminov, Dokuz Eylül Üniversitesi Ekonomi Bölümü’nden mezun oldu. Ardından Pennsylvania Üniversitesi Wharton School’dan Finans ve Strateji alanında yüksek lisans derecesi aldı.

  Kariyerine 2000 yılında PricewaterhouseCoopers firmasında başlayan Eminov, 2004-2012 yılları arasında çeşitli kuruluşlarda yönetim danışmanlığı, yatırım alanında danışman, ortak ve kurucu ortak gibi görevler üstlendi. 2013 yılında SOCAR Polymer fabrikasında Genel Müdür Yardımcısı ve Proje Sponsoru görevini üstlendi.

  2016 yılından itibaren SOCAR Turkey Enerji A.Ş.’de Yatırımlar ve Projeler Başkanı olarak kariyerine devam eden Eminov, Ekim 2020’den bu yana Portföy Yönetimi İş Birimi Başkanı olarak görev yapıyor.

 • Kanan Mirzayev

  Kanan Mirzayev

  Strateji Başkanı
  Kanan Mirzayev

  Kanan Mirzayev, Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesi Finans Bölümü’nde eğitimini tamamladıktan sonra İngiltere’de Aston Üniversitesi Endüstriyel İşletmeler Yönetim Bölümü’nde yüksek lisansını tamamladı. İngiltere’de eğitimine devam ederek Chartered Management Institute (CMI)’de İşletme alanında Üst Düzey Yönetici Diploması olan  Mirzayev, 2019–2020 yılları arasında ise Harvard Business School’da Lider Gelişimi programını tamamladı.

  2004-2011 yılları arasında SOCAR’ın çeşitli uluslararası projelerinde ve şirketlerinde çalışan Mirzayev, İşletme, İş Sağlığı ve Güvenliği ve Kalite gibi alanlarda farklı görevler üstlendi. 2011 yılından itibaren sırasıyla; Bakü Rüzgar Enerjisi Projesi’nde İş Sağlığı, Güvenliği ve Çevre Yöneticisi, SOCAR Yatırım Departmanı’nda İş Analisti, SOCAR Energy Yunanistan’da Kıdemli İş Analisti ve CEO vekili, Petkim’de Strateji ve İş Geliştirme Genel Müdür Yardımcısı ve Rafineri ve Petrokimya İş Birimi’nde İş Mükemmelliği Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlendi. Mirzayev, 2020 yılı Ekim ayı itibarıyla SOCAR Türkiye Strateji Başkanı olarak görev yapıyor.