Kayserigaz

2003 yılında faaliyetlerine başlayan Kayserigaz, 2019’dan beri SOCAR Türkiye çatısı altında, Türkiye enerji sektörünün en önemli oyuncularından biri olmaya devam ediyor. Şirket doğal gaz dağıtım, iletim ve pazarlama alanında güvenilir ve yenilikçi hizmetleriyle Kayseri’de kesintisiz enerji arzı sağlanmasında büyük rol oynuyor.

Kalite, Verimlilik, Güvenlik

Türkiye’nin en modern doğal gaz dağıtım şebekelerinden birine sahip olan Kayserigaz, lisans alanı içerisindeki 10 ilçede 635 bin BBS’i aşkın abonesine hizmet sağlıyor. Dağıtım sürecinin her aşamasında kalite, verimlilik ve güvenliği odağına alan şirket, şebeke uzunluğunu 6.178 kilometreye çıkartırken, sistemine entegre ettiği SCADA sistemi ile mevcut hattı tek bir noktadan kontrol edebiliyor ve olası acil durumlara, zaman ve iş gücü kaybı olmaksızın anında müdahalede bulunabiliyor.

Merkezde İnsan

Kayserigaz, hizmetteki üstün başarısının mimarı olan toplam 150 kişiye istihdam sağlıyor. Çalışanlarının sağlığı, güvenliği ve mesleki gelişimlerini her zaman en önde tutan şirket, aynı zamanda topluma karşı sorumluluklarının bilinciyle fayda odaklı, çevre dostu sosyal sorumluluk projelerine yatırım yapıyor.

İlklerin Peşinde

Ekonomik ve sosyal sorumluluklarının bilinciyle tüm paydaşlarına değer katmayı misyon edinen Kayserigaz, SAP (Systems Analysis and Program Development) Sistemi ile entegre kullanılan Barkod Sistemi’ni Türkiye’ye getiren ilk şirket. Türkiye’de e-Devlet entegrasyonu sağlayan ilk özel doğal gaz dağıtım şirketidir. Bunun yanı sıra, ISO 10002, ISO 31000 ve ISO 45001 belgelerini doğal gaz dağıtım sektöründeki rakiplerinden önce alan Kayserigaz, hayata geçirdiği AR-GE projeleriyle de zirvedeki yerini koruyor. Kayserigaz doğal gaz dağıtım şirketleri arasında EPDK tarafından Ar-Ge projesi kabul edilen ve Ar-Ge projesi ile ödül alan ilk işletme olma prestijine sahip.

2022 yılında sağladığı doğal gaz arzını 770 milyon standart metreküpün üzerine taşıyan Kayserigaz, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarına devam ediyor.