Bursagaz

1992 yılında BOTAŞ tarafından kurulan Bursagaz, Türkiye’nin dördüncü büyük doğal gaz dağıtım şirketi olarak 2019 yılından beri SOCAR Türkiye çatısı altında hizmet veriyor. Bursa’nın 11 ilçesine sürekli ve güvenli doğal gaz arzı sağlayan şirket, 1.1 milyonun üzerinde abonesi ve teknoloji odaklı yönetim anlayışı ile Türkiye’de örnek uygulamaları hayata geçiriyor.

Benzersiz Hizmet Kalitesi

Bursa’nın 11 ilçesinde aktif olarak doğal gaz dağıtım hizmeti sunan Bursagaz, lisans alanını her geçen yıl genişletiyor. 2023 yılı Mart sonu itibarıyla toplam şebeke uzunluğu 7.447 kilometreye ulaştı.

Sürdürülebilir Gelişime Destek

Sektöründe birçok ilke imza atan Bursagaz toplamda 250'ye yakın kişiye istihdam sağlıyor. Şirket, 2014 yılında Great Place to Work - Türkiye’nin “En İyi İşvereni Ödülleri” kapsamında Türkiye’nin en iyi işvereni seçilirken, LEED Platinum Sertifikası aldığı çevreye duyarlı, genel müdürlük binasında enerji tasarrufuna yönelik öncü çalışmalar yürütüyor.

Kesintisiz Ar-Ge Performansı

Doğal gaz dağıtım sektöründe ilklerin öncülüğünü yapan Bursagaz, EPDK tarafından Ar-Ge projesi en çok onaylanan şirketlerin başında geliyor. Gerek doğal gaz tedariğinde gerekse müşteri hizmetleri alanında hayata geçirdiği projelerle rakiplerini geride bırakan şirketin, 2021 yılında başladığı “Uzaktan Gaz Kesme Projesi” başarıyla tamamlanmış bulunuyor.

2021 yılı boyunca da benzersiz uygulamalara imza atan Bursagaz’ın “Akıllı İç Tesisat Projesi”, “Çift Taraflı Servis Tee Projesi” ve “Kompozit Boru Projesi” doğal gaz dağıtım sektöründe fark yaratacak çözümleri içeriyor. Aynı yıl EPDK tarafından kabul alan ve Bursagaz’ın proje yürütücüsü olduğu “3D Yazdırma Teknolojisi ile Doğal Gaz Şebeke Ekipmanları Üretiminin Araştırılması Projesi” ve “Vana Menholü Denetim Sistemi Projesi”nin çalışmalarına ise aralıksız bir şekilde devam ediliyor.

2022 yılında abonelerine toplamda 2.3 milyar metreküp doğal gazı ulaştıran şirket, müşteri memnuniyeti odaklı çalışmalarına devam ediyor.