Haberler

SOCAR Türkiye’den Refinansman Açıklaması

Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Petrol Şirketi SOCAR’ın iştiraki SOCAR Türkiye, dünyanın saygın bankalarından  Citibank N.A., London Branch (“Citi”) ve JP Morgan Securities plc (“JP Morgan”) liderliğinde çok uygun koşullarda temin edilen 1,3 milyar ABD dolarına eşdeğer tutarında refinansman işlemi gerçekleştirmiş oldu.

 

Küresel ekonomide pandemi dönemi endişelerinin sürdüğü bir ortamda yapılan refinansman işlemi, uzun geri ödeme vadesi, piyasadaki benzerlerine ve eski kredilere kıyasla düşük faiz maliyeti ile dikkat çekiyor. Dünyanın önde gelen banka ve finans kuruluşlarının katıldığı sendikasyon tarafından SOCAR için ek yükümlülükler oluşturmayan refinansman işlemi, SOCAR’ın garantörlüğünde beş yıl vade ve yıllık EURIBOR /LIBOR +345 baz puanlık faiz oranı ile gerçekleşti. Yapılan bu işlem, SOCAR’ın ve SOCAR Türkiye’nin sağlam finansal yapısı ve dünya finans çevreleri nezdindeki güçlü duruşuna olan güvenin somut bir göstergesi olarak değerlendirildi. 

 

 

“SOCAR’A VE TÜRKİYE’YE DUYULAN BÜYÜK GÜVENİN GÖSTERGESİ”

Alınan krediyi değerlendiren SOCAR Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Rövnag Abdullayev “Dünyanın güçlü finans kuruluşları JP Morgan ve Citi liderliğinde sağlanan çok uygun şartlarda ve bu büyüklükteki bir refinansman, piyasalarda pandemi kaynaklı küresel belirsizliklerin halen sürdüğü bir ortamda SOCAR Türkiye’ye duyulan büyük güvenin bir göstergesidir. Uluslararası kaynaklardan sağlanan bu finansman, SOCAR Grubu’nun likiditesini artırmakla birlikte projelerimizin finans kuruluşları tarafından desteklendiğinin göstergesidir.” açıklamasını yaptı.

 

SOCAR Türkiye’nin bu işlemdeki hukuk danışmanlıklarını Vinson & Elkins RLLP, Ünsal Avukatlık Ortaklığı ve Omni Law Firm üstlendi.

 

 

Diğer Haberler

SOCAR Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu Yayında

Haberler

Bugünün sorumluluğuyla, aydınlık yarınlara! #BirlikteyizGüçlüyüz

Devamını Oku

Kayserigaz, ‘Daha Yeşil Bir Kayseri’ için Abonelerine Fidan Hediye Ett ...

Haberler

Kayserigaz, şehirdeki orman yangınından etkilenen alanların ağaçlandırılması ve ormanlık alanların artması amacıyla fidan kampanyası düzenledi.

Devamını Oku

SOHO ile International Business Awards’ta Altın Stevie'nin Sahibi Oldu ...

Haberler

SOCAR Türkiye, SOHO intranet uygulamasıyla dünyanın en prestijli iş ödüllerinden International Business Awards’ta(IBA) altın madalyanın sahibi olduk.

Devamını Oku