Haberler

SOCAR Başkanı'ndan Türkiye Cumhurbaşkanı'na kutlama mesajı

SOCAR Başkanı Rövnag Abdullayev'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 24 Haziran 2018 seçimleri vesilesi ile gönderdiği kutlama mesajı aşağıdaki gibidir.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı
Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a


     Saygıdeğer Cumhurbaşkanı,
     24 Haziran tarihinde Türkiye’de gerçekleşen cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerinin başarıyla sonuçlanması ve Zat-ı alilerinizin yeniden Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı seçilmesi nedeniyle binlerce çalışanımız, SOCAR yönetimi ve şahsım adına Zat-ı alilerinizi tüm samimiyetimle tebrik ederim.

Bu fırsattan yararlanarak size uzun ömür, sağlık, tükenmeyen bir enerji ve Türk halkının refahı için icra ettiğiniz faaliyetlerinizde nice yeni başarılar diliyorum.

Kardeş Türkiye halkının bağımsızlık azmini ve özgür iradesini yansıtan bu seçimlerin üstün demokrasi, şeffaflık ve ülke çapında güven ortamında geçirilmesinden memnuniyet duyuyoruz.

Seçimlerde kazandığınız zafer, halkın liderliğinize gösterdiği yüksek inanç ve güvenin parlak göstergesidir.

İnanıyorum ki, cumhurbaşkanlığınızın yeni döneminde Türkiye’nin kalkınmasına ve dünya çapındaki itibarının yükselmesine daha da büyük katkı vermeye devam edeceksiniz.

Sarsılmaz dostluk ve kardeşlik ilişkilerine sahip Azerbaycan ve Türkiye devletleri başta enerji sektörü olmak üzere tüm alanlarda ilişkilerini geliştirmeye devam edeceklerdir.

Beraber hayata geçirdiğimiz Bakü-Tiflis-Ceyhan, Bakü-Tiflis-Erzurum petrol ve doğalgaz boru hatları, Bakü-Tiflis-Kars demir yolu hattı ve yakın zamanda açılışını gerçekleştirdiğimiz TANAP projesi başarılı işbirliğimizin parlak örnekleridir.

Bu uluslararası projelerin gerçekleştirilmesinde Türkiye devletinin ve şahsen sizin katkınızın yeri doldurulmazdır. İlişkilerimizin bundan sonra da tüm alanlarda büyüyeceğine ve genişleyeceğine inanıyorum.

    Saygıdeğer Cumhurbaşkanı,
    Zat-ı alilerinizi bir kez daha içtenlikle tebrik eder, kardeş Türkiye halkına sizin yönetiminiz önderliğinde barış, gelişme ve refah dileklerimi sunmak istiyorum.

Derin saygılarımla,

Rövnag Abdullayev
SOCAR Başkanı

Diğer Haberler

SOCAR Türkiye, Karabağ Şehitleri Anısına ‘Azerbaycan Karabağ Hatıra O ...

Haberler

SOCAR Türkiye, 30 yıldır işgal altında olan Karabağ’ın 8 Kasım 2020’de yeniden Azerbaycan topraklarına katılması zaferini ölümsüzleştirmek ve 44 gün s ...

Devamını Oku

Petkim 2021 Yılı 3. Çeyrek Finansal Sonuçları Açıklandı

Haberler

Petrokimya piyasalarındaki olumsuz şartlara rağmen Petkim, 9 aylık dönemdeki başarılı performansıyla satışlarını arttırdı, borçlarını azalttı.

Devamını Oku

Azerbaycan’ın 8 Kasım Karabağ Zaferi’nin 1. Yıl Dönümü Kutlu Olsun!

Haberler

Karabağ Zaferi için hazırladığımız filmimizi buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Devamını Oku