Haberler

SOCAR Başkanı'ndan Türkiye Cumhurbaşkanı'na kutlama mesajı

SOCAR Başkanı Rövnag Abdullayev'in, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 24 Haziran 2018 seçimleri vesilesi ile gönderdiği kutlama mesajı aşağıdaki gibidir.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı
Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a


     Saygıdeğer Cumhurbaşkanı,
     24 Haziran tarihinde Türkiye’de gerçekleşen cumhurbaşkanlığı ve parlamento seçimlerinin başarıyla sonuçlanması ve Zat-ı alilerinizin yeniden Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı seçilmesi nedeniyle binlerce çalışanımız, SOCAR yönetimi ve şahsım adına Zat-ı alilerinizi tüm samimiyetimle tebrik ederim.

Bu fırsattan yararlanarak size uzun ömür, sağlık, tükenmeyen bir enerji ve Türk halkının refahı için icra ettiğiniz faaliyetlerinizde nice yeni başarılar diliyorum.

Kardeş Türkiye halkının bağımsızlık azmini ve özgür iradesini yansıtan bu seçimlerin üstün demokrasi, şeffaflık ve ülke çapında güven ortamında geçirilmesinden memnuniyet duyuyoruz.

Seçimlerde kazandığınız zafer, halkın liderliğinize gösterdiği yüksek inanç ve güvenin parlak göstergesidir.

İnanıyorum ki, cumhurbaşkanlığınızın yeni döneminde Türkiye’nin kalkınmasına ve dünya çapındaki itibarının yükselmesine daha da büyük katkı vermeye devam edeceksiniz.

Sarsılmaz dostluk ve kardeşlik ilişkilerine sahip Azerbaycan ve Türkiye devletleri başta enerji sektörü olmak üzere tüm alanlarda ilişkilerini geliştirmeye devam edeceklerdir.

Beraber hayata geçirdiğimiz Bakü-Tiflis-Ceyhan, Bakü-Tiflis-Erzurum petrol ve doğalgaz boru hatları, Bakü-Tiflis-Kars demir yolu hattı ve yakın zamanda açılışını gerçekleştirdiğimiz TANAP projesi başarılı işbirliğimizin parlak örnekleridir.

Bu uluslararası projelerin gerçekleştirilmesinde Türkiye devletinin ve şahsen sizin katkınızın yeri doldurulmazdır. İlişkilerimizin bundan sonra da tüm alanlarda büyüyeceğine ve genişleyeceğine inanıyorum.

    Saygıdeğer Cumhurbaşkanı,
    Zat-ı alilerinizi bir kez daha içtenlikle tebrik eder, kardeş Türkiye halkına sizin yönetiminiz önderliğinde barış, gelişme ve refah dileklerimi sunmak istiyorum.

Derin saygılarımla,

Rövnag Abdullayev
SOCAR Başkanı

Diğer Haberler

TANAP Projesiyle Şahdeniz-2'den Türkiye'ye gaz teslimatı başladı

Haberler

Şahdeniz konsorsiyumu, Şahdeniz-2 geliştirme projesinden Türkiye'ye ticari gaz teslimatının başladığını duyurdu.

Devamını Oku

SOCAR Başkanı'ndan Türkiye Cumhurbaşkanı'na kutlama mesajı

Haberler

SOCAR Başkanı Rövnag Abdullayev'in, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a 24 Haziran 2018 seçimleri vesilesi ile gönderdiği kutlama mesajı aşağ ...

Devamını Oku

2017 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA DAVET İLANI

Haberler

SOCAR TURKEY ENERJİ ANONİM ŞİRKETİ 2017 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA DAVET İLANI

Devamını Oku