Haberler

20 Eylül Azerbaycan Neftçiler Günü'nü kutlarız

  • Neftçiler Günü

Çağdaş Azerbaycan’ın kurucusu ve mimarı Haydar Aliyev'in kararıyla meslek bayramı olarak kutlanan 20 Eylül Azerbaycan Neftçiler Günü, dünyada da petrol işçilerinin kutladığı tek bayramdır. Bu da, Azerbaycan’ın petrol ve doğalgaz sektörüne verdiği değerin en önemli göstergesidir.

Bunun yanısıra 20 Eylül, 1994 yılında Haydar Aliyev tarafından Azerbaycan'ın geleceğine yön vererek önemli başarılara imza atacak olan ilk ‘Asrın Anlaşması’nın imzalanma günüdür.

SOCAR’ın Azerbaycan’dan başlayarak, Türkiye’den Avrupa’ya kadar enerjinin çeşitli alanlarında hayata geçirdiği dev yatırımların, iki kardeş ülkenin sanayi ve ekonomisinin gelişimine önemli katkıda bulunacağına yürekten inanıyoruz.

Bu vesileyle, bir kez daha tüm enerjisiyle çalışarak petrolü tüm dünyayla buluşturan sektörümüzün değerli çalışanlarının "20 Eylül Azerbaycan Neftçiler Günü’nü” içtenlikle kutlarız.

 

Diğer Haberler

Türkiye Gaz Piyasası Haziran sonunda Azerbaycan’ın Şahdeniz Sahası 2. ...

Haberler

Azerbaycan’dan Türkiye’ye uzanan enerjinin ipek yolu TANAP, Türkiye’nin ulusal gaz iletişim şebekesine bağlanmaya hazırlanıyor. Projenin %93’ünün tama ...

Devamını Oku

SOCAR TURKEY ENERJİ ANONİM ŞİRKETİ 2017 YILI OLAĞAN GENEL KURUL TOPLA ...

Haberler

SOCAR Turkey Enerji Anonim Şirketi'nin 2017 faaliyet yılına ilişkin Olağan Genel Kurul Toplantısı 18/05/2018 tarihinde yapılacaktır.

Devamını Oku

SOCAR TURKEY PETROKİMYA ANONİM ŞİRKETİ 2017 YILI OLAĞAN GENEL KURUL T ...

Haberler

SOCAR Turkey Petrokimya Anonim Şirketi'nin 2017 faaliyet yılına ilişkin Olağan Genel Kurul Toplantısı 18/05/2018 tarihinde yapılacaktır.

Devamını Oku