Haberler

EGE İHRACATÇI BİRLİKLERİ’NDEN PETKİM’E ÇİFTE ÖDÜL

Ege Bölgesi’nin en büyük ihracatçısı konumunda olan Petkim, Ege İhracatçı Birlikleri tarafından 2 ödüle birden layık görüldü. Türkiye’nin ilk ve tek petrokimya tesisi olan Petkim, “Ege Bölgesi’nin En Fazla İhracat Gerçekleştiren Firması” ve “Kimya Sektörünün En Fazla İhracat Gerçekleştiren Birinci Firması” ödüllerini aldı.

Ege Bölgesi’nin en büyük ihracatçısı konumunda olan Petkim, Ege İhracatçı Birlikleri tarafından gerçekleştirilen ‘İhracatın Yükselen Yıldızları Ödül Töreni’nde 2 ödüle birden layık görüldü. Türkiye’nin ilk ve tek petrokimya tesisi olan Petkim, ilk ödülü 2016 yılında gerçekleştirdiği 438 milyon dolarlık ihracatla Ege Bölgesi’nin ‘En Fazla İhracat Gerçekleştiren Firması’ olarak aldı. İkinci ödülü ise Ege İhracatçı Birliği üyeleri arasında yapılan değerlendirmede bölgede ‘Kimya Sektörünün En Fazla İhracat Gerçekleştiren Birinci Firması’ unvanıyla almaya hak kazandı. Ege Bölgesi’nin 2016 yılında gerçekleştirdiği 16.6 milyar dolarlık ihracata, 5 milyar dolarlık katkı sağlayan ihracat şampiyonlarının ödüllendirildiği törende, ödülleri Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin elinden aldı. İhracatın Yükselen Yıldızları Ödül Töreni’ni takiben konuşan ve ödüller için teşekkürlerini ifade eden Petkim Genel Müdürü Anar Mammadov şunları söyledi: “Petkim olarak tesislerimizde 60 farklı türde ürün üretiyoruz. Ürünlerimiz Türkiye’de 6 binden fazla KOBİ tarafından kullanılıyor. İhracat kanalımızda ise 50’den fazla ülkeye ürünlerimizi ulaştırıyoruz. 2500 Petkimli olarak biz her gün memleket için çalışma motivasyonu ile işe gidiyoruz. Yaptığımız işin Türkiye için önemi ve bunun getirdiği sorumluluğun farkındayız ve bundan gurur duyuyoruz. Sadece ihracat değil, Türkiye iç pazarına katkı, Türkiye sanayisine katma değer ve hammadde üretmek bizi her gün motive ediyor. Bu başarıda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkürlerimi iletmek istiyorum."

Diğer Haberler

SOCAR Türkiye, Karabağ Şehitleri Anısına ‘Azerbaycan Karabağ Hatıra O ...

Haberler

SOCAR Türkiye, 30 yıldır işgal altında olan Karabağ’ın 8 Kasım 2020’de yeniden Azerbaycan topraklarına katılması zaferini ölümsüzleştirmek ve 44 gün s ...

Devamını Oku

Petkim 2021 Yılı 3. Çeyrek Finansal Sonuçları Açıklandı

Haberler

Petrokimya piyasalarındaki olumsuz şartlara rağmen Petkim, 9 aylık dönemdeki başarılı performansıyla satışlarını arttırdı, borçlarını azalttı.

Devamını Oku

Azerbaycan’ın 8 Kasım Karabağ Zaferi’nin 1. Yıl Dönümü Kutlu Olsun!

Haberler

Karabağ Zaferi için hazırladığımız filmimizi buraya tıklayarak izleyebilirsiniz.

Devamını Oku