Page Menu

İş Alanları

SIBC Sigorta

SIBC Sigorta Aracılık Hizmetleri, bir çok farklı alanda hizmet veren SOCAR Türkiye grup şirketlerine ve farklı tüzel kişiliklere sigorta aracılık hizmeti sunma hedefiyle, 2021 yılında kuruldu.


SIBC Sigorta, Türkiye sigorta sektöründeki en büyük sigorta şirketleriyle acentelik anlaşması yaparak bu şirketler aracılığıyla poliçe yapmaya ve prim tahsiline yetkili bir acente olarak faaliyetini sürdürmektedir.

 

SOCAR Türkiye altında kazandığı deneyimi ile başta grup şirketleri olmak üzere kurumsal ve bireysel müşterilere piyasada uygulanan en iyi şart ve teminatları sağlamayı amaçlayan SIBC Sigorta bunun yanı sıra hasar yönetimi hizmeti de vermektedir. Başta yangın, mühendislik, sorumluluk sigortaları olmak üzere bütün sigorta branşlarında hizmet veren SIBC Sigorta, hem sigortacılık hem de enerji sektöründeki teknik deneyimiyle ve müşterilerine en uygun sigorta programını oluşturmayı amaçlar.


SIBC Sigorta, proaktif hasar yönetimi yaklaşımı ile kaza ve afetlerin yol açabileceği hasar senaryolarının belirlenmesi, buna göre teminatların belirlenmesi, hasar prosedürlerinin hazırlanmasına destek olunması ve hasarın gerçekleşmesi durumunda hasarın gerçekleştiği günden, hasarın  tazminatının ödenmesine kadar geçen süreçte, müşterilerine uzman kadrosu ile danışmanlık hizmeti vermektedir.


SIBC Sigorta, bir SOCAR Türkiye Grubu şirketi olmasının sağlayacağı satın alma gücü ile en iyi şart ve teminatlardaki sigorta çözümleri ve uzman kadrosuyla sektörde yerini almayı hedeflemektedir.


SOCAR SIBC-3-03