Page Menu

Hakkımızda

Yönetim Kurulu

 • rovnag_abdullayev_gorsel1

  Rövnag ABDULLAYEV

  Yönetim Kurulu Başkanı
  Rövnag ABDULLAYEV

  1965 yılında Nahçıvan’da doğan Rövnag ABDULLAYEV, Moskova Devlet Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünden mezun oldu. 1989 yılında Azerbaycan petrol endüstrisinin sembolü olan Neft Taşları’nda mühendis olarak iş hayatına başlayan Abdullayev, 28 Mayıs Petrol ve Gaz Üretimi Kurumu’nda bölüm şefi, Hazar Denizi Petrol ve Gaz İnşaat şirketinde önce kıdemli mühendis, 1997 yılından itibaren de Başkan olarak çalıştı. 2003’te Azerbaycan’daki Haydar Aliyev Rafinerisi’nin Direktörü olan ABDULLAYEV, 2005 yılından beri SOCAR’ın Başkanlığı görevini sürdürüyor.

 • Vagif_Aliyev-(2)

  Vagif ALİYEV

  Yönetim Kurulu Başkan Vekili
  Vagif ALİYEV

  1959 doğumlu Vagif ALİYEV, 1981 yılında Azerbaycan İnşaat Enstitüsü Hidrolik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu. 1981 yılından beri iş hayatında birçok görevi başarıyla yürüten ALİYEV, iş hayatına 1981 yılında Hazar denizi Petrol ve Gaz Üretim Birliği, Azer Deniz Petrol İnşaat Tröstü, İnşaat ve Montaj bölümünde mühendis olarak başlamıştır. ALİYEV, 2005 yılından beri Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Petrol Şirketi, Sermayeler İdaresi Müdürlüğü’nü ve aynı zamanda 2008 yılından beri PETKİM Petrokimya Holding A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yürütmektedir. ALİYEV, Ekim 2009’dan beri PETKİM Petrokimya Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yapmaktadır.

 • David_Mammadov-(2)

  David MAMMADOV

  Yönetim Kurulu Üyesi
  David MAMMADOV

  1955 doğumlu David MAMMADOV, 1980 yılında M. Azizbeyov Petrol ve Kimya Enstitüsü, Petrol ve Gazın Kimyasal Teknolojisi Fakültesi’nden Kimya Mühendisi olarak mezun olmuştur.

  İş hayatına 1976 yılında Bakü Petrol Rafinerisi’nde Operatör olarak başlayan MAMMADOV, 2005 yılından beri Azerbaycan Cumhuriyeti Devlet Petrol Şirketi’nin Rafineri Başkan Yardımcılığı’nı, aynı zamanda 2008 yılından beri PETKİM Petrokimya Holding A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yürütmektedir.

 • Suleyman_Gasimov-(1)

  Süleyman GASİMOV

  Yönetim Kurulu Üyesi
  Süleyman GASİMOV

  1961 yılında doğan Gasimov. 1982 yılında Azerbaycan Milli Ekonomi Enstitüsü’nden ve 2003 yılında Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına tabi Kamu Yönetimi Akademisi’nden mezun oldu. 1991-2003 yıllarında Azerineft (Azeri Petrol) Petrol ve Gaz Üretim Departmanı’nın Khazardenizneftgas (Hazar Denizi Petrol ve Gaz) Üretim Birimi, Offshore Petrol ve Gaz Üretim Birimi’nin baş muhasebecisi olarak çalıştı.

  2004- 2006 yıllarında, SOCAR’ın Ekonomi ve Muhasebe bölümü müdürü, departman müdür yardımcısı ve departman müdürü olarak çalıştı. 2006 yılında ekonomik konulardan sorumlu başkan yardımcısı oldu. 2006 yılında "Taraggi" (İlerleme) Madalyası ve 2011 yılında "Shohrat"(Şeref) Madalyası aldı. Ekonomi alanında doktor unvanına sahip olan Sayın Gasimov’un bilimsel bir çalışmada ve 15'ten fazla bilimsel makalede yazısı bulunmaktadır. 

 • Farrukh_Gasimov-(3)

  Farrukh GASİMOV

  Yönetim Kurulu Üyesi
  Farrukh GASİMOV

  1959 yılında Bakü Azerbaycan’da doğan Faruk Gasimov, 1981 yılında Bakü Devlet Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuş, 1985 yılında Moskova Kamu ve Hukuk Enstitüsü’nde Doktora eğitimini tamamlamıştır. 1985 - 1991 yılları arasında Bakü Kamu İdaresi ve Politik Bilimler Üniversitesi’nde Öğretim Görevlisi ve Doçent olarak görev yapan Gasimov, 2006 yılından beri SOCAR Hukuk Departmanı Başkan Yardımcılığı ve aynı zamanda 2009 yılından beri PETKİM Petrokimya Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütmektedir.

 • Volker_Bernd_Schultz

  Volker Bernd Schultz

  Yönetim Kurulu Üyesi
  Volker Bernd Schultz

  Volker; Arıtma, Üretim Sonrası Petrol ve Petrokimya endüstrilerinde 30 yıldan uzun bir süredir edindiği tecrübeyi getiriyor.

  BK Hükümeti'nin Endüstriyel Gelişim Danışma Kurulu'nun Yönetim Kurulu Üyesi olan Volker, aynı zamanda çeşitli şirketlere strateji ile birleşme ve satın alma (M&A) fırsatları konusunda danışmanlık yapmaktadır. 

  2011 ila 2015 yılları arasında, Essar Oil UK ile Stanlow'daki rafinerisinde Genel Müdür olarak görev yapmıştır. Bunun öncesinde ise 23 yıl boyunca BP bünyesinde çeşitli pozisyonlarda çalışmıştır: BP Lingen Refinerisi'nde Strateji & Portföy Başkanı, Arıtma & Pazarlamaya ilişkin Planlama ve Performans Raporlama Başkanı, İş Birimi Lideri ve Genel Müdür; BP Marl Styrenics kimyasal sahasında Genel Müdür ve İdari Müdür; BPAmoco Yorktown Refinerisi'nde Mali İşler Müdürü ve Ticari Müdür 

  Güney Afrika'daki KwaZulu-Natal Üniversitesi'nin Kimya Mühendisliği bölümünden mezun olan Volker, Stanford Üniversitesi'nin İşletme Yüksek Lisans Okulu'nda İşletme alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.