Page Menu

Hakkımızda

Yönetim Kurulu

 • rovnag_abdullayev_gorsel1

  Rövnag ABDULLAYEV

  Yönetim Kurulu Başkanı
  Rövnag ABDULLAYEV

  Rövnag Abdullayev, Moskova Devlet İnşaat Üniversitesi Altyapı ve İnşaat Mühendisliği Enstitüsü’nden mezun oldu.

  İş hayatına 1989 yılında başlayan Abdullayev, “Neft Taşları” ve “28 Mayıs” Petrol ve Gaz Üretim Departmanları ile Hazar Denizi Petrol Gaz İnşaat Tröstü’nde sırasıyla mühendis, bölüm şefi ve kıdemli mühendis olarak çalıştı. 1997 yılında tröstün direktörü olan Abdullayev, 2003 yılında Haydar Aliyev’in adını taşıyan Bakü Petrol Rafinerisi’ne direktör olarak atandı. 2005 yılından bu yana SOCAR’ın Başkanı olarak görev yapan Rövnag Abdullayev, 2020 yılından bu yana SOCAR Turkey Enerji A.Ş., Petkim Petrokimya Holding A.Ş. ve STAR Rafineri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini yürütmektedir.

  2004-2008 yılları arasında Neftçi Futbol Kulübü’nün Başkanlığı’nı üstlenen Abdullayev, 2008 yılından bu yana Azerbaycan Futbol Federasyonları Birliği (AFFA) Başkanlığı’nı, 2015 yılından bu yana da Azerbaycan Judo Federasyonu Başkanlığı'nı yürütüyor. Yeni Azerbaycan Partisi üyesi olan Abdullayev, üçüncü, dördüncü ve beşinci dönemlerde Milli Meclis üyesi seçildi. Milli Meclis Doğal Kaynaklar, Enerji ve Çevre Komisyonu üyesi; İngiliz, Gürcü ve Rus parlamentoları ile ilişkiler üzerine çalışma gruplarının üyesi; Azerbaycan-Norveç parlamentolar arası çalışma grubunun başkanı olan Abdullayev, 2015 yılında Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı kararıyla “Zafer Madalyası” ile onurlandırıldı.

 • Vagif_Aliyev-(2)

  Vagif ALİYEV

  Yönetim Kurulu Başkan Vekili
  Vagif ALİYEV

  Vagif Aliyev, Azerbaycan İnşaat Enstitüsü Hidrolik Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

  İş hayatına 1981 yılında Hazar Denizi Petrol ve Gaz Üretim Birliği, Azer-Deniz Petrol İnşaat Tröstü, İnşaat ve Montaj Bölümü’nde mühendis olarak başlayan ve birçok görevi başarıyla yürüten Vagif Aliyev, 2005 yılında SOCAR Yatırımlar Bölümü Başkanı olarak atandı. Vagif Aliyev, aynı zamanda 2008 yılından itibaren Petkim Petrokimya Holding A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliği, 2009 yılından itibaren SOCAR Turkey Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliği, 2012 yılından itibaren STAR Rafineri A.Ş. Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yürütürken; 2009’dan 2020 yılına kadar Petkim Petrokimya Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı, 2013 yılından 2020 yılında kadar SOCAR Turkey Enerji A.Ş. ve STAR Rafineri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. Aliyev, 2020 yılından bu yana SOCAR Turkey Enerji A.Ş., Petkim Petrokimya Holding A.Ş. ve STAR Rafineri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekilliği görevlerini yürütüyor.

  Aliyev, SOCAR Turkey Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu’na bağlı Denetim Komitesi üyesi ve Risk Komitesi üyesidir.

 • David_Mammadov-(2)

  David MAMMADOV

  Yönetim Kurulu Üyesi
  David MAMMADOV

  David Mammadov, M. Azizbeyov Petrol ve Kimya Enstitüsü, Petrol ve Gazın Kimyasal Teknolojisi Fakültesi’nden Kimya Mühendisi olarak mezun oldu.

  İş hayatına 1976 yılında Bakü Petrol Rafinerisi’nde Operatör olarak başladı. Burada çeşitli görevleri yürüten Mammadov, 2005 yılından itibaren SOCAR’ın Rafineriden Sorumlu Başkan Yardımcısı’dır. Mammadov ayrıca 2007 yılından itibaren SOCAR Turkey Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, 2008 yılından itibaren Petkim Petrokimya Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği ve 2012 yılından itibaren STAR Rafineri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütüyor. 2012 yılından itibaren Petkim Petrokimya Holding A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkan Vekilliğini yürüten Mammadov, aynı zamanda SOCAR Turkey Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu’na bağlı Risklerin Erken Tespiti Komitesi üyesidir.

 • Suleyman_Gasimov-(1)

  Süleyman GASİMOV

  Yönetim Kurulu Üyesi
  Süleyman GASİMOV

  Süleyman Gasimov, Azerbaycan Milli Ekonomi Enstitüsü’nden (bugünkü Azerbaycan Devlet Ekonomi Üniversitesi) ve Azerbaycan Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı’na tabi Kamu Yönetimi Akademisi’nden mezun oldu.

  1982-1991 yılları arasında petrol ve gaz sektöründe; muhasebeci, ekonomist, baş muhasebeci vekili ve baş muhasebeci gibi çeşitli görevlerde bulundu. 1991-2003 yıllarında kariyerine Azerineft Petrol ve Gaz Üretim Departmanı’nda Hazar Denizi Petrol ve Gaz Üretim Birimi ile Offshore Petrol ve Gaz Üretim Birimi’nde baş muhasebeci olarak devam etti. 2004-2006 yıllarında, SOCAR’ın Ekonomi ve Muhasebe Bölümü Müdürü, Departman Müdür Yardımcısı ve Departman Müdürü olarak çalışan Gasimov, 2006 yılından itibaren ekonomik konulardan sorumlu Başkan Yardımcısı oldu. 2011 yılından itibaren SOCAR Turkey Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, 2012 yılından itibaren Petkim Petrokimya Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, 2014 yılından itibaren STAR Rafineri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürüten Gasimov, aynı zamanda SOCAR Turkey Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu’na bağlı Denetim Komitesi Başkanı’dır.

  Ekonomi alanında doktor unvanına sahip olan Gasimov’un 15’ten fazla bilimsel makalesi bulunuyor. 2006 yılında Azerbaycan Cumhuriyeti “Taraggi (İlerleme) Madalyası” ve 2011 yılında “Shohrat (Şeref) Madalyası” ile onurlandırıldı.

 • Farrukh_Gasimov-(3)

  Farrukh GASİMOV

  Yönetim Kurulu Üyesi
  Farrukh GASİMOV

  Farruh Gasimov, Bakü Devlet Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Moskova Kamu ve Hukuk Enstitüsü’nde doktora eğitimini tamamladı.

  1985-1991 yılları arasında Bakü Kamu İdaresi ve Politik Bilimler Üniversitesi’nde öğretim görevlisi ve doçent olarak görev yaptı. Gasimov, 2006 yılından bu yana SOCAR Hukuk Departmanı Başkan Yardımcılığı ve  SOCAR Turkey Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini yürütüyor. 2009 yılından 2020 yılına kadar Petkim Petrokimya Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, 2012 yılından 2020 yılına kadar ise STAR Rafineri A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı. Gasimov‘un sorumlulukları arasında;  SOCAR Turkey Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu’na bağlı Risklerin Erken Tespiti Komitesi Başkanlığı ile Kurumsal Yönetim ve Sürdürülebilirlik Komitesi Üyeliği de bulunuyor.

 • Volker_Bernd_Schultz

  Volker Bernd Schultz

  Yönetim Kurulu Üyesi
  Volker Bernd Schultz

  Volker Bernd Schultz, Güney Afrika KwaZulu-Natal Üniversitesi’nin Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun olduktan sonra, Stanford Üniversitesi’nin İşletme Yüksek Lisans Okulu’nda işletme alanında yüksek lisansını tamamladı.

  İş hayatında 23 yıl boyunca BP bünyesinde çalışan Schultz, burada Rafineri ve Pazarlama Departmanı, Strateji, Portföy, Planlama ve Performans Raporlama Başkanı; BP Lingen Rafinerisi İş Birimi Lideri ve Genel Müdür; BP Amoco Yorktown Rafinerisi’nde Mali İşler Müdürü ve Ticari Müdür olarak çeşitli görevler üstlendi. 2011-2015 yılları arasında Essar Oil Stanlow Petrol Rafinerisi’nde CEO olarak görev yaptı. 2017 yılından bu yana SOCAR Turkey Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürüten Schultz, aynı zamanda SOCAR Turkey Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu’na bağlı Kurumsal Yönetim ve Sürdürülebilirlik Komitesi Başkanı’dır.

  Birleşik Krallık Hükümeti’nin Endüstriyel Gelişim Danışma Kurulu’nda Yönetim Kurulu Üyesi olan Schultz, aynı zamanda çeşitli şirketlere strateji ile birleşme ve satın alma fırsatları konusunda danışmanlık yapıyor.

 • Elshad Nassirov

  Elshad Nassirov

  Yönetim Kurulu Üyesi
  Elshad Nassirov

  Elshad Nassirov, Moskova Devlet Enstitüsü Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olduktan sonra Moskova Akademi Enstitüsü Doğu Bilimi Bölümü’nde eğitim aldı.

  İş hayatına 1987 yılında Sovyetler Birliği Dış İşleri Bakanlığı’nda başladıktan sonra Kabul Büyükelçiliği ve Yeni Delhi Büyükelçiliği’nde görev yaptı. Azerbaycan’ın bağımsızlığını elde etmesinin ardından 1992 yılında Birleşmiş Milletler Azerbaycan Diplomatik Heyet üyesi oldu.

  1997 yılında SOCAR bünyesine katılarak Pazarlama ve Operasyon Genel Müdürü olarak görev yapmaya başlayan Nassirov, 2005 yılından itibaren SOCAR’ın Yatırım ve Pazarlama’dan Sorumlu Başkan Yardımcılığı’na atanmış olup, SOCAR’ın Gürcistan, Türkiye, Ukrayna, İsviçre, Malta ve birçok ülkede petrol ve gaz sektöründe hayata geçirdiği yatırımlardan sorumlu olarak görev yapmaktadır. Bu görevi kapsamında, Güney Gaz Koridoru ve diğer yatırım projelerinin liderliğini de yürütmüştür. Elshad Nassirov, 2020 yılından bu yana SOCAR Turkey Enerji A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği görevini yürütüyor. Nassirov, aynı zamanda 2004 yılından bu yana Azerbaycan Futbol Federasyonları Birliği (AFFA) Başkan Yardımcılığı’nı yürütüyor.